با حمایت شهرداری و شورای شهر قشم؛ کتاب «چگونه با همسرم گفتگو کنم» رونمایی شد

با حمایت شهرداری و شورای شهر قشم؛ کتاب «چگونه با همسرم گفتگو کنم» رونمایی شد

کتاب «چگونه با همسرم گفتگو کنم» به قلم «فخرالسادات رضوی» با حمایت ویژه شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم چاپ و رونمایی شد.

حاج حبیب بازماندگان قشمی رئیس شورای اسلامی شهر قشم در این آیین اظهار داشت: حضور مسوولان در آیین رونمایی از کتاب بیانگر اهمیت فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

وی با تقدیر از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم بواسطه حضور در این آیین، تصریح کرد: به شدت از مسوولان دعوت شده ای که در این مراسم حضور نیافتند گلایه مند هستیم و انتظار است این رویه تغییر کند.

امید مهدوی مجد دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم نیز در این آیین گفت: رونمایی از کتاب، جلسه ای بسیار مهم و ارزشمند است.

وی با بیان اینکه کتاب به عنوان راهنمای انسان جایگاه ارزنده ای دارد، ادامه داد: مسوولان جایگاه خود را مدیون کتاب هستند و نباید برای چنین آئینی کم بگذارند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم بیان کرد: مسوولان باید فرهنگ کتاب و کتابخوانی را با عمل خود ارج نهاده، مروج آن بوده و آگاهی بخشی کنند.

مهدوی‌مجد عنوان کرد: قرآن و قانون از جمله کتاب هایی هستند که باید همواره مد نظر شهروندان باشد و علاوه بر مطالعه مستمر، عمل به آن را سرلوحه زندگی قرار دهند.

وی با بیان اینکه رسانه های صوتی، تصویری و مکتوب در این زمینه بیش از پیش کار کنند، اظهار داشت: با فرهنگ سازی مناسب باید طرفین در انتخاب همسر بر عقل و منطق خط بطلان نکشند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم خاطرنشان کرد: دادستانی با تمام توان پای کار ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تسهیل گری در این مسیر است.

دکتر میرداد میردادی شهردار قشم نیز اظهار داشت: ۲۴ آبانماه روز کتاب و کتابخوانی و کتابداری تبریک می گویم به همه و فرصتی مغتنم است که باید از آن برای تشدید اقدامات در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی بهره گرفت.

وی با تقدیر از واحدهای شهرداری دست اندرکار برگزاری این مراسم افزود: در همین راستا روابط عمومی و مدیران فرهنگی و اجتماعی شهرداری قشم بستر رونمایی از کتاب «چگونه با همسرم گفتگو کنم» را فراهم آوردند تا گامی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و همچنین ترویج فرهنگ کتاب در جامعه باشد.

شهردار قشم عنوان کرد: وقوع طلاق بویژه در سال های ابتدایی ازدواج در منطقه ای با فرهنگ غنی قشم زنگ خطری جدیست و می طلبد زوجین پیش از ازدواج انتخابی عاشقانه و در عین حال عاقلانه داشته باشند.

احمد شب تاریانی عضو شورای اسلامی شهر قشم نیز با تقدیر از اقدام صورت گرفته، تصریح کرد: نویسنده این کتاب با حضور در مساجد، ارائه مشاوره و برگزاری نشست های پرسش و پاسخ چرخه آگاهی بخشی به اجتماع را تکمیل می کند که اقدامی ستوده است.

مهندس مریم خادمی عضو شورای اسلامی شهر قشم نیز گفت: حمایت مسوولان از نویسندگان اقدامی ضروری برای گسترش اقدامات فرهنگی به شمار می رود.

ابوذر رحیمی مدیر فرهنگی شهرداری قشم نیز گفت: بخشی از این کتاب توسط شهرداری قشم خریداری و به زوج های جوانی که مراسم ازدوج خود را متناسب با فرهنگ ازدواج آسان و بهره گیری از فضای رایگان باغ تالار شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم برگزار کنند اهدا می شود.

فخرالسادات رضوی نویسنده کتاب «چگونه با همسرم گفتگو کنم» نیز با تقدیر از همراهی و حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم و مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) قشم، خاطرنشان کرد: این کتاب با هدف تقویت مهارت ارتباطی زوجین و جلوگیری از عمیق شدن مشکلات نگارش شده و عشق و همدلی بین آنان را استحکام می بخشد.

نوشته های مرتبط