جمع‌آوری سگ‌های بی‌پناه قشم آغاز شد

جمع‌آوری سگ‌های بی‌پناه قشم آغاز شد

شهردار قشم از آغاز عملیات جمع‌آوری و ساماندهی سگ‌های بی‌پناه از سطح این شهر و انتقال به مرکز نگهداری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم، دکتر میرداد میردادی با اعلام این خبر افزود: در همین راستا طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۷ قلاده سگ توسط واحد خدمات شهری شهرداری قشم زنده‌گیری شده است.

وی ادامه داد: با توجه به مطالبات شهروندی و ازدیاد جمعیت سگ‌های بلاصاحب در شهر قشم این روند تا کنترل کامل جمعیت این حیوانات ادامه دارد.

شهردار قشم تصریح کرد: جمع آوری روزانه حداقل ۲۰ قلاده سگ هدفگذاری شده و در حال حاضر بیش از ۲۵۰ قلاده سگ در مرکز نگهداری با همکاری سمن‌ها پناه داده‌ شده‌اند.

میردادی بیان کرد: در حومه و حاشیه این شهر، مرکزی به مساحت سه هزار و ۷۰۰ متر مربع و با ظرفیت ۵۰۰ قلاده سگ به منظور ساماندهی و نگهداری سگ های بی پناه ایجاد شده است.

وی گفت: حمایت های شهرداری قشم از تنها جان پناه سگ های بی پناه و بدون صاحب این جزیره از ۲ سال پیش با پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان کمک های حمایتی و توسعه ای آغاز شده است.

شهردار قشم تصریح کرد: از ابتدای سال جاری نیز مراحل اجرای دیوار کشی و فنس گذاری این جان پناه با اعتباری حدود ۳۵۰ میلیون تومان با همکاری واحد عمرانی و خدمات شهری در حال اجرا و انجام است.

میردادی اظهار داشت: قصد داریم با مشارکت سایر دستگاه های متولی این جان پناه را به دسته بندی جهت عقیم‌ سازی، بخش قرنطینه سگ‌ های بیمار، اتاق سگ‌ های نر و ماده (به صورت مجزا) با توجه به امکانات در نظر گرفته شده، آماده سازی و تجهیز کنیم.

نوشته های مرتبط