رستم گوراني ؛ كساني که جامعه را می سازند ، اهل مطالعه اند

رستم گوراني ؛ كساني که جامعه را می سازند ، اهل مطالعه اند

بازديد شهردار قشم به مناسبت هفته كتاب و كتابخواني از كتابخانه عمومي شهر قشم .

به گزارش واحد خبر روابط عمومي شهرداري قشم رستم گوراني شهردار قشم ضمن گرامیداشت هفته كتاب و کتابخوانی اظهار داشت: افزایش سطح دانایی آحاد جامعه در پی‌ تقویت فرهنگ مطالعه، بسیاری از ناهنجاری‎های کنونی را از بین برده و شهر را در مسير تعالی، کمال و پیشرفت قرار می‌دهد .

ايشان در اين بازديد کتاب را  میراثی ماندگار و پدیده ای باشکوه و با ارزش و عنصری رشد آفرین و روشنگر در پهنه زندگی بشر دانستند و گفتند : پیشینه فرهنگی ما و شمار کتابها و کتابخانه ها در عصر شکوفایی تمدن اسلامی و اهتمام دانشمندان اسلامی و ایرانی در پدید آوردن آثار ارزشمند جهانی، همه و همه ناظر بر اهمیت کتاب و کتابخوانی است .

شهردار قشم عنوان کرد: جوانان و نوجوانان قشمي همچون دیگر همسالان خود در اقصی نقاط کشور از استعداد و توان فوق‌العاده‌ای در عرصه علم و دانش بهره‌مند هستند که باید با جهت‌گیری صحیح و تقویت فرهنگ مطالعه، مایه افتخار و مباهات شوند .

رستم گوراني با اشاره به افزايش جمعيت قشر دانشجو در شهر گفت : سياست كتابخانه ها بايد بر اساس نياز مخاطبين بوده و بايد به گونه اي عمل شود كه تمامي اقشار جامعه را در بر بگيرد و بتواند تامين كننده منابع دانشگاهي و غير دانشگاهي باشد .

ايشان همچنين شهر قشم را به لحاظ كسرت دانشجو بستر مناسبي براي ترويج اهداف مطالعاتي دانستند و گفتند : جوابگو نبودن دانشگاهها به تامين نياز منابع درسي دانشجويان و پژوهش هاي آنان ، مسئولين امر را ايجاب مي كند تا در اين راستا بايد گامهاي اساسي را بردارند .

وي ضمن ياد آوري حمايت هاي شهرداري از كتابخانه در طول سال گفت : شهرداري قشم به نوبه خود در تامين اين نيازها و جهت رفاه حال شهروندان و قشرهاي مختلف شهر قشم گامهاي اساسي را بر خواهد داشت .

رستم گوراني با عنوان كردن كساني که جامعه را می سازند ، اهل مطالعه اند ، گفت : اجرای برنامه‌های اصولی از سوی نهادهای فرهنگی از قبيل کتابخانه‌ها حجم عظیم دانش‌آموزان را كه سرمایه‌های قوی و غنی هستند به سمت کتابخوانی و نهادینه کردن این فرهنگ در بین آنها مي كشد و اين حکم سکوی پرتاب خوبی برای هدایت شهر و جامعه به سمت دانایی و توانایی و قرار گرفتن در مسير تعالي و پيشرفت و سازندگي كشور است .

IMG_7439 IMG_7413 IMG_7417 IMG_7420 IMG_7428

نوشته های مرتبط