مسطوری قشمی از برگزاری 35رشته آموزشی توسط شهرداری قشم برای اوقات فراغت جوانان خبر داد

مسطوری قشمی از برگزاری ۳۵رشته آموزشی توسط شهرداری قشم برای اوقات فراغت جوانان خبر داد

مسطوری قشمی از برگزاری ۳۵رشته آموزشی توسط شهرداری قشم برای اوقات فراغت جوانان خبر داد

شهردار قشم درگفتگوی خبری با خبرگزاری ایرنا عنوان کرد : ۳۵ رشته هنری، ورزشی و آموزشی توسط این نهاد با هدف پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان شهر در فصل تابستان برگزار می شود.

محمد مسطوری قشمی گفت: در همین چارچوب فرهنگسرای شهرداری قشم نیز برنامه های آموزشی ویژه اوقات فراغت دانش آموزان را با هدف بالا بردن سطح علمی این قشر و آشنا کردن زنان جزیره با مشاغل درآمدزا آغاز کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر با حضور مربیان خبره و کارآزموده، کلاس های آموزش قرآن، خوشنویسی، زبان خارجی برای کودکان، حسابداری، خیاطی پیشرفته، رایانه پیشرفته و مبتدی، ریاضیات و چند رشته دیگر در فرهنگسرای شهرداری قشم برگزار شده است.

مسطوری دوره های آموزش آرایشگری، آشپزی، پرده دوزی، گلیم بافی، قالی بافی، چرم دوزی، مینیاتور سازی، لایه چینی، کمک های اولیه، دکوپاژ، ساخت تابلوهای سه بعدی، ساخت گل های مصنوعی، نقاشی کودکان و میوه آرایی را بخشی از دوره های آموزشی عنوان کرد که توسط شهرداری قشم برگزار می شود.

وی ادامه داد: از دیگر دوره های آموزشی این نهاد می توان به آموزش نازک دوزی، خوس دوزی، تهیه انواع ترشی و مرابا، عروسک سازی و طراحی لباس زنانه و بچه گانه اشاره کرد.

شهردار قشم اضافه کرد: آموزش چندین رشته ورزشی همچون فوتسال، تنیس روی میز و والیبال نیز در برنامه های فرهنگسرای شهرداری گنجانده شده است که علاقه مندان با پرداخت هزینه کم می توانند در این دوره ها شرکت کنند.

وی ارائه مشاوره خانواده با حضور کارشناسان توانمند و با هدف کاهش آمار طلاق و آسیب های اجتماعی کودکان را از دیگر برنامه های شهرداری قشم اعلام و اظهار امیدواری کرد که این خدمات باعث استحکام کانون خانواده ها بشود.

مسطوری با اشاره به همکاری مرکز فنی و حرفه ای شهرستان قشم برای آموزش برخی رشته ها، گفت: شرکت کنندگان در دوره های آموزشی رایانه، طراحی نقشه کشی، خیاطی پیشرفته و تعمیر تلفن ثابت و همراه، پس از موفقیت در دوره از مرکز فنی و حرفه ای مدرک دیپلم دریافت می کنند.

وی اضافه کرد: در حقیقت مدرک فنی و حرفه ای امتیازی است تا هنرآموزان بتوانند با دریافت وام هایی با کارمزد پائین، ایجاد اشتغال کرده و به اقتصاد خانواده کمک کنند.

شهردار قشم یادآوری کرد: فرهنگسرای شهرداری به غیر از ایام تعطیلات تابستان، برنامه های ویژه ای نیز برای آموزش در رشته های مختلف برای تمام سنین و اقشار جامعه به ویژه زنان برگزار می کند.

نوشته های مرتبط