سخن روز
انَّ الصَّلَاةَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنكَرِ(سوره عنکبوت ایه  45) به درستی که نماز از هر کار قبیح و نابایستی باز میدارد

افزونه جلالی را نصب کنید. 14 جماد ثاني 1443 Monday, 17 January , 2022 ساعت ×
چرا حتما باید رو به قبله نماز بخوانیم؟
۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ۹:۲۵

اسلام دین زندگیست و عمل به رهنمودهای آن موجب سعادت مندی انسان در دنیا و آخرت می گردد. وجود دستورات دقیق اسلام دین زندگیست و عمل به رهنمودهای آن موجب سعادت مندی انسان در دنیا و آخرت می گردد. وجود دستورات دقیق دین مبین اسلام در مورد کوچکترین جزییات زندگی بشر به منظور اعتلای زندگی […]

پ
پ

اسلام دین زندگیست و عمل به رهنمودهای آن موجب سعادت مندی انسان در دنیا و آخرت می گردد. وجود دستورات دقیق

اسلام دین زندگیست و عمل به رهنمودهای آن موجب سعادت مندی انسان در دنیا و آخرت می گردد. وجود دستورات دقیق دین مبین اسلام در مورد کوچکترین جزییات زندگی بشر به منظور اعتلای زندگی بشریست. اما بسیاری از افراد بد دین وجود این دستورات را وسواس های بیش از حد اسلام می دانند. این در حالی است که علم هر روزه به جنبه های جدید بهتر زیستن بشریت می رسد که دقیقا منطبق بر دستورات اسلام است. در جدیدترین یافته ی دانشمندان غیر مسلمان رابطه ی شگفت انگیزی بین جهت قبله مسلمانان و میدان مغناطیسی زمین کشف شده که شرح کامل آن را در اینجا می خوانید.
هارولد بور از دانشگاه ییل برای اولین بار با انجام یک آزمایش ساده، به وجود میدان مغناطیسی در اطراف موجود زنده پی برد.او توسط یک مولد الکتریکی آهن ربایی که در داخل سیم پیچ دوران، و جریان تولید می کرد، سمندری را در یک ظرف آب نمک قرار داد و ظرف را به دور سمندر چرخاند؛ الکترودهایی که در این ظرف وجود داشتند و به یک گالوانومتر حساس متصل شده بودند، یک جریان متناوب را نشان می دادند. زمانی که بور این آزمایش را بدون سمندر انجام داد،گالوانومتر هیچ جریانی را نشان نداد.
این بدان معنا بود که در اطراف موجود زنده میدانی وجود دارد که خاصیت مغناطیسی هم دارد. بور این وسیله را بر روی دانشجویان داوطلب خود امتحان کرد و مشاهده نمود که این میدان در بدن انسان هم وجود دارد وکاملا تابع رویدادهای اساسی زیست شناختی بدن است. او این میدان را حیاتی نامید چون هرگاه حیات از بین برود، میدان حیاتی هم از بین می رود؛ به طوری که وقتی یک سمندر مرده در دستگاه بود هیچ پتانسیلی به وجود نمی آورد.
تشکیل میدان مغناطیسی بدن
همان گونه که می دانید، در بدن ما میلیون ها عصب وجود دارد که کار انتقال پیام در بدن ما بوسیله تحریک الکتریکی این عصب ها صورت می گیرد. در اثر شارش بار در اطراف آن ها در بدن ما یک میدان تشکیل می شود و میدان بدن ما در اثر فعالیت همزمان میلیون ها عصب به وجود می آید.
امواج مغزی
دستگاه موج نگار مغز چهار نوع منحنی از امواج مغزی را ارایه می دهند که عبارتند از: آْلفا، بتا، دلتا و تتا. ریتم های دلتا کندترین امواج مغزی با تناوب از ۱تا۳ دور در ثانیه بوده و اغلب در خواب عمیق ظاهر می شوند. به نظر می رسد که ریتم های تتا که دارای تناوب ۴ تا۷ دور درثانیه می باشند به خلق و خوی بستگی داشته باشد.
ریتم های آلفا از ۸ تا ۱۲ دور در ثانیه، در اوقات تفکر و تامل آزاد رخ داده و در صورت تمرکز حواس و توجه به وجود می آید و بالاخره ریتم های بتا با تناوب ۱۳الی۲۲ دور در ثانیه، ظاهرا منحصر به نواحی جلویی مغز، یعنی جایی که فعالیت های پیچیده مغزی رخ می دهد می باشند. امواج آلفا امواج بسیار مهمی هستند که به وسیله هانسبرگر آلمانی کشف شدند و به گفته وی با نوعی هوشیاری و خودآگاهی معطوف به درون ظاهر می شوند و تغییرات فیزیولوژی مهمی مثل تمرکز و یادگیری را در بدن ایجاد می کنند.
میدان مغناطیسی بدن و امواج مغزی در معرض خطر
حتما تا به حال در باره خطرات گوشی های موبایل یا زندگی در نزدیکی نیروگاه های برق چیزهایی شنیده اید. بنابر تحقیقات پروفسور لای امواج مغناطیسی که از نیروگاه های برق یا وسایل برقی مثل سشوار و ریشتراش برقی و… ساطع می شود به دی ان ای سلول های مغزی آسیب می رساند و قابلیت ترمیم را در آن ها از بین می برد. میدان های مغناطیسی خارجی علاوه بر آسیب به دی ان ای مغز اثر منفی دیگری به بدن دارند.
این میدان ها باعث اختلال در میدان مغناطیسی طبیعی بدن می شوند. همانطور که می دانید نزدیک به ۷۰ درصد از بدن ما را آب فراگرفته و مولکول های آب به صورت دوقطبی هستند و زمانی که ما در معرض یک میدان مغناطیسی خارجی قرار می گیریم، این مولکول ها در جهت آن میدان قرار می گیرند و این پدیده باعث می شود نظم میدان مغناطیسی ما به هم بریزد.
علاوه بر عوامل خارجی یکسری عوامل داخلی نیز وجود دارند که باعث می شوند اختلال در میدان بدن ایجاد شود. مهمترین آن ها بارهای الکتریکی هستند که هنگام شارش بار در عصب در اطراف آن به وجود می آیند و به صورت الکتریسیته ساکن در بافت های بدن ذخیره می شوند و میدانی که در اطراف این بارها به وجود می آیند در میدان بدن ایجاد خلل می کنند. این بارها به خصوص در نقاطی که تراکم اعصاب بیشتر است ذخیره می شوند و به دلیل این که هم تراکم زیادی دارند و هم در نزدیکی عصب های بیشتر و مهمتری قرار دارند برای بدن به شدت مضر هستند. از جمله این نقاط ناحیه سر و دست ها و قسمت مچ پا به پایین است و در بین این سه قسمت، سر اهمیت ویژه ای دارد چون بارهای ذخیره شده در آن علاوه بر ایجاد خلل در میدان مغناطیسی مغز باعث اغتشاش در امواج مغزی نیز می شوند. به ظاهر ما روزانه تنها دقایقی را در معرض میدان مغناطیسی هستیم مثل موبایل یا سشوار و غیره؛ اما در طول دوران زندگی خود در معرض میدانی بسیار قوی هستیم و آن میدان مغناطیسی زمین است. عوامل داخلی اغتشاش در میدان بدن ما هم فعالیت های حیاتی و اجتناب ناپذیری هستند که در تمام طول عمر ما در جریان هستند پس چگونه می توان باعث خلل این اثرات سو که باعث اختلال در بدن ما و بیماری هایی مثل سرطان می شوند را خنثی کرد؟
در اینجاست که باید گفت خداوند راه حل تمام این سوالات را در یک عمل ساده که امکان آن برای همه افراد وجود دارد و بیش از چند دقیقه هم وقت نمی برد و هیچ ضرری هم ندارد به انسان هدیه داده و آن نماز است.

نماز و میدان مغناطیسی
آن گونه که از تصاویر به دست آمده از میدان مغناطیسی زمین پیداست، به طور شگفت انگیزی اگر انسان در هر نقطه از زمین رو به قبله بایستد، میدان مغناطیسی بدنش بر میدان مغناطیسی زمین منطبق می گردد و در مدتی که در نماز است میدان بدنش منظم می شود. یکی از نکات بسیار جالبی که پروفسور بور به آن دست یافت این بود که در بدن تمام دانشجویان مؤنث ماهی یکبار تغییر ولتاژ شدید ایجاد می شود و میدان بدن به منظم ترین حالت خود می رسد و به همین دلیل است که زنان نیازی ندارند در این مدت نماز بخوانند.اخیرا هم کشف شده است که قلب زنان منظم تر و قویتر از مردان می زند و دلیل آن همین تغییر ولتاژ است.

نماز و بارهای الکتریکی
همانطور که قبلا اشاره شد بارهای زائدی که در اثر تحریکات الکتریکی اعصاب به وجود می آیند هم شبیه میدان بدن بوده و هم بر امواج مغزی اثر سو دارند و این اثرات در نواحی که اعصاب در آن تحرک بیشتری دارند، خطرات جدی تری ایجاد می کنند و باید هرچه سریعتر از آن نواحی دور شوند. به طرز حیرت آوری می بینیم که این نواحی دقیقا نواحی هستند که در وضو شسته می شوند و بنابر تحقیقات صورت گرفته، بهترین راه دفع این بارهای زائد استفاده از یک ماده رساناست که سریعترین و ارزانترین و بی ضررترین ماده برای این کار آب است و جالب اینجاست که آب هرچه خالص تر باشد سریعتر بارهای ساکن را از بدن ما به اطراف گسیل می دهد و هیچ مایعی مثل آب خالصی که در وضو به انسان سفارش شده این اثر را ندارد.

نماز و امواج مغزی
با دفع بارهای زائد بدن در وضو امواج مغزی در ایده آل ترین حالت قرار می گیرند. علاوه بر آن حالت تمرکزی که در هنگام نماز در انسان به وجود می آید، تشعشع امواج آلفا را به اندازه قابل توجهی افزایش داده و توانایی مغز را در تولید این امواج بالا می برد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شـماره تمـاس 35220100 -076
پسـت الـکترونیـکی info[at]qeshmcity.ir
آدرس پسـتی قشم، میدان امام خمینی، خیابان امام خمینی، ساختمان شهرداری قشم