گره گشایی از مسائل کلان شهری قشم در یک سال اخیر

گره گشایی از مسائل کلان شهری قشم در یک سال اخیر

شهردار قشم گفت: سه مسئله کلان شهر قشم در یک سال نخست فعالیت شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم در دوره ششم گره گشایی شده است.

دکتر میرداد میردادی شهردار قشم در همایش جهاد تبیین به مناسبت هفته بسیج اظهار داشت: در سال گذشته پس از ۳۰ سال مشکلات حوزه شهرداری و منطقه آزاد با انعقاد تفاهم نامه حل شد و صدور پروانه ساختمانی، پروانه کسب و کمیسیون ماده ۱۰۰ در بافت قدیم به شهرداری واگذار شد.

وی افزود: فاضلاب شهری بافت قدیم دیگر معضل شهری است که در قالب تفاهم نامه و تقبل یک سوم هزینه ها توسط شهرداری از طریق در اختیار گذاشتن امکانات لجستیکی شهرداری در حال برطرف شدن است.

شهردار قشم تصریح کرد: همچنین آسفالت ۱۰ نقطه از شهر قشم با ۳۰ میلیارد ریال اعتبار انجام شد و تامین ۳۰ میلیارد ریال قیر برای امسال نیز در مرحله مناقصه قرار دارد.

دکتر میردادی بیان کرد: پایانه مسافربری غدیر شهرداری قشم خدمت ماندگار دیگری از شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم است که ۴۰ میلیارد ریال اعتبار و انسجام همه دستگاه های متولی در کوتاه ترین زمان ممکن احداث شد تا قشم، سومین شهرستان در استان هرمزگان باشد که دارای پایانه مسافربری است.

وی اضافه کرد: بافت فرسوده قشم با وضعیت بحرانی که دارد و با پیگیری در سطح ملی به عنوان بخشی از بافت اصلی ثبت شده و هم اینک برای ثبت در سامانه و دریافت تسهیلات ۶ میلیارد ریالی بازسازی مشکلی وجود ندارد.

دکتر میردادی گفت: با پیگیری در مدت یک سال گذشته تعداد یک دستگاه لودر ۴۲۰ و یک دستگاه بیل تهیه که در کارهای عمرانی بسیار تاثیر گذار بوده است.

شهردار قشم تصریح کرد: مشکل اصلی باقی مانده که سد راه مردم در بافت فرسوده، صدور سند است که تنها یک بهانه است و قانونی برای عدم صدور سند برای منازل زیر ۱۰۰ متر وجود ندارد.

دکتر میردادی گفت: این کارشکنی در حالی است که در بافت جدید برای زمین های ۲۰ متری سند صادره شده و پروانه ساخت دریافت کرده اند.

وی تصریح کرد: از امام جمعه شهرستان، رئیس اداره ثبت و اسناد شهرستان قشم و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد می خواهیم با ورود به این مسئله کمک کار گره گشایی از مشکلات مردم بافت فرسوده باشند.

شهردار قشم در پایان از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد در بحث تفاهمنامه و همکاری متقابل تقدیر و تشکر نمودن.

حمایت قاطع امام جمعه شهرستان از شهرداری و شورای شهر قشم

حجت الاسلام والمسلمین دکتر غلامرضا حاجبی امام جمعه شهرستان قشم در همایش جهاد تبیین شهرداری قشم به مناسبت هفته بسیج اظهار داشت: گزارشات شهردار بسیجی قشم در حقیق بخشی از جهاد تبیین است.

وی با بیان اینکه این گزارشات نشان می دهد کجا بوده‌ایم، کجا هستیم و به کجا باید برسیم، افزود: بعضی از کارهای شهرداری قشم اقداماتی است که چندین سال زمان نیاز دارد اما در کمتر از یک سال به سرانجام رسیده است.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: فاضلاب شهر که از دغدغه های مردم بود امروز سامان یافته و تعامل شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم با منطقه آزاد بی نظیر است.

وی گفت: حجم کار و رایزنی های شهرداری و شورای شهر برای حصول نتیجه مطلوب باعث افتخار است و به عنوان امام جمعه شهرستان از فعالیت های خوب شهردار بسیجی حمایت می کنم و از همه می خواهم حمایت کنند.

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: حرکت جمعی مطلوبی در شهرداری و شورای شهر قشم شکل گرفته و تنها باید کار کنیم بلکه باید کارها را برای مردم بیان کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجبی گفت: مدیر انقلابی یک سرمایه اجتماعی است و دشمنان حذف و تخریب چنین اشخاصی را دنبال می‌کنند.

سرهنگ پاسدار حجت امیری کیا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم نیز در این نشست تحلیلی از مسائل روز ایران و منطقه ارائه کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم، بسیج را از مولفه های اقتدار ملی برشمرد و هفته بسیج را به بسیجیان جزیره قشم تبریک گفت.

در پایان احکام ارکان پایگاه بسیج الله دادی شهرداری قشم به آنان اعطا شد.

انتهای پیام/.

نوشته های مرتبط