مسطوری : شهرداری با همکاری سازمان منطقه آزاد 20 هزار متر مربع کوچه های محلات بافت قدیم را آسفالت خواهد کرد

مسطوری : شهرداری با همکاری سازمان منطقه آزاد ۲۰ هزار متر مربع کوچه های محلات بافت قدیم را آسفالت خواهد کرد

مسطوری : شهرداری با همکاری سازمان منطقه آزاد ۲۰ هزار متر مربع کوچه های محلات بافت قدیم را آسفالت خواهد کرده

 در جلسه شهردار قشم با شهرداران محلات شهر قشم بر راهکارهای عملی در خصوص رفع معضل آبهای سطحی و اجرای روکش آسفالت معابر بافت قدیم قشم تاکید شد .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم ، مسطوری ضمن بر شمردن مشکلات محلات طی جلسه گذشته با شهرداران محلات قشم گفت : به دلیل برنامه ریزی ها و تهیه نقشه راه شکوفایی محلات قشم کمتر مجالی بود که شهرداران محلات را در کارهای اجرایی مشارکت دهیم امیدواریم در آینده ارتباط ها نزدیک تر شده و ما بتوانیم در کنار هم مشکلات  محلات را مرتفع کنیم .

مسطوری قشمی با اشاره به اقدامات اجرایی شهرداری طی شش ماه گذشته گفت : در مقطعی که گذشت احداث پارک محله ای ، بازگشایی معابر و همچنین ایجاد فضای سبز در دستور کار قرار گرفت که بصورت صد در صد آن را به پایان رساندیم .

شهردار قشم با اشاره به وضعیت آسفالت کوچه ها در تمامی محلات گفت : مشکلی که در حال حاضر محلات بافت قدیم را رنج می دهد نابسامانی بدلیل حفاری های متعدد است . وی با اشاره به عدم ترمیم مناسب آسفالت بعد از حفاری ها گفت :  اهالی محلات بلافاصله پس از ماه مبارک رمضان شاهد آغاز مرحله اجرایی آسفالت کوچه ها  خواهند بود .

مسطوری گفت : طی این پروژه بیش از ۲۰هزار متر مربع محلات را را با همکاری سازمان منطقه آزاد آسفالت خواهیم کرد. شهردار قشم افزود : ضمن تشکر از مشارکت سازمان منطقه آزاد در پروژه آسفالت محلات ، آنرا نقطه عطفی در همکاری این دو نهاد خدمات رسان در طول این دوره شوراها دانست .

شهردار قشم با اعلام اولویت بندی نقاط حادثه خیز محلات برای اجرای عملیات لکه گیری آسفالت گفت : از شهرداران محلات تقاضا داریم که نقاط حادثه خیز و اساسی محلات که نیاز مبرم به ترمیم آسفالت دارند را شناسایی و به شهرداری جهت اجرای کار اطلاع دهند .

مسطوری نبود آسفالت مناسب در محلات را یکی از اصلی ترین مشکلات بافت قدیم محسوب کرد و گفت : بعد از ترمیم آسفالت کوچه ها و معابر قسمتی از مشکلات بافت قدیم مانند آبهای سطحی کمتر شده و یا رفع می گردد اما چالش آبهای سطحی تنها با این کار رفع نمی گردد و نیاز به فرهنگسازی است که شهروندان پساب منازل مسکونی را در کوچه ها رها نکنند . وی در ادامه گفت : با حاد شدن این مشکل ، بیماریهای پوستی و عفونی نیز زیاد خواهد شد . وی گفت : این وظیفه بر عهده همه شهروندان است و شهرداری نیز  در جهت پاکیزگی کوچه ها و معابر ، طرح های تشویقی را تهیه و برنامه ریزی می کند .

شهردار قشم ضمن یاد آوری بازدید های محیطی از محلات توسط کارکنان شهرداری گفت : بارها اتفاق افتاده که ما بطور نامحسوس از محلات بازدید کردیم و با پدیده  پساب منازل  مواجه شدیم و به شدت با موضوع برخورد کردیم و%

نوشته های مرتبط