شهردار قشم: یک میلیارد ریال به کودکان اوتیسم اختصاص یافت

شهردار قشم: یک میلیارد ریال به کودکان اوتیسم اختصاص یافت

شهردار قشم گفت: یک میلیارد ریال اعتبار و کمک حمایتی برای خدمات رسانی به بیماران و کودکان مبتلا به اوتیسم یا درخودماندگی بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج فارس از سوی این نهاد اختصاص یافته است.

میرداد میردادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه هزینه های درمان و کنترل بیماران و کودکان مبتلا به اوتیسم برای خانواده های درگیر این بیماری در این جزیره خیلی بالا است، اظهار کرد: خدمات رسانی شهرداری ها باید به گونه ای برنامه ریزی و عملیاتی شود که تمامی اقشار جامعه از آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون یک میلیارد ریال از منابع شهرداری قشم به حمایت از این بیماران اختصاص یافته است، گفت: اختلال طیف اوتیسم شایع ‌ترین اختلال رشدی و از جمله اختلالات پر هزینه ای است که نیاز به خدمات تخصصی مستمر روان شناسی، کاردرمانی، گفتار درمانی و نظایر آن دارد.

شهردار قشم توضیح داد: حمایت‌های شهرداری در قالب حمایت های نقدی از مراکز خدمات رسان به این کودکان و تامین وسایل بازی ویژه آنان انجام شده است.

میردادی اضافه کرد: امید است با ایفای نقش سایر دستگاه های مسوول در قبال بیماران و کودکان دارای اختلال اوتیسم در سطح این شهرستان مرزی و جزیره قشم شاهد بهبود شرایط و ارتقای کیفیت زندگی افرادی باشیم که توجه به هزینه های درمان آنان به همیاری همگانی و مشارکت حداکثری نیازمند است.

وی با اشاره به اینکه بیماران و کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم نیازمند حمایت های جدی مادی و عاطفی از سوی قشموندان، جامعه و خیران هستند، گفت: شهرداری قشم سال ۱۴۰۲ نیز ۸۰۰ میلیون ریال مساعدت نقدی در راستای کاهش و درمان این بیماری و حمایت از سایر بیماران خاص و صعب العلاج در شهر قشم پرداخت کرده است.

نوشته های مرتبط